7 דברים שכדאי לדעת על דירות להשכרה בירושלים

7 דברים שכדאי לדעת על דירות להשכרה בירושלים

ירושלים השוכנת בהרי יהודה היא עיר הבירה של מדינת ישראל והעיר הגדולה ביותר בישראל. בירושלים חיים כ- 882, 652 תושבים, רוב משרדי הממשלה נמצאים בעיר ובעיר נמצאים גם בית המשפט העליון, בית הנשיא , כנסת ישראל ובית ראש הממשלה.

 

דירות להשכרה בירושלים –  7 דברים שכדאי לדעת

  1. דירות להשכרה בירושלים מבוקשות מאוד בין הסטודנטים הרבים הלומדים באוניברסיטה העברית ובין זוגות צעירים חרדים מהתפוצות, בעיקר מארצות הברית, המגיעים אל העיר  לשנה ללמוד תורה בישיבות הרבות הפזורות ברחבי העיר. בשל מחירי הדירות הגבוהים של הדירות למכירה בעיר, גם צעירים ילידי העיר המתקשים להיפרד ממנה מעדיפים בראשית הדרך לשכור דירה בירושלים. כל הסיבות האלו ועוד, מניעות את משקיעי הנדל"ן לרכוש דירה בעיר וליהנות מתשואה בטוחה, גבוהה ונאה.
  2. דירות להשכרה בירושלים מבוקשות מאוד בין העולים והחדשים והתיירים מצרפת. בתחילה היהודים החרדים תושבי צרפת הגיעו אל העיר, קנו בה דירו וכבשו שכונות רבות כמו למשל שכונת "בית וגן" הנמצאת על יד הר הרצל ועוד. אך לאחרונה, עקב הירידה בגלי האנטישמיות בצרפת, יהודים רבים אינם ממהרים למכור את נכסי הנדל"ן בצרפת ומעדיפים לגור בעיר בדירות שכורות.
  3. בירושלים גם הנוף שווה כסף. זוהי אחת הערים שבה מוכנים משקיעי הנדל"ן לשלם עבור הנוף הנשקף מחלונות הדירה. מתווכי נדל"ן בעיר מדווחים כי דירות עם נוף יקרות יותר הן לקנייה והן להשכרת דירות מאשר דירות ללא נוף.
  4. בירושלים יש שכונות רבות, לכל שכונה יש אופי שונה ותושבים שונים. שכונות כמו הגבעה הצרפתית, רמת אשכול, אזור בית הכרם קרובות לקמפוסים של האוניברסיטה העברית ומבוקשות על ידי הסטודנטים הלומדים באוניברסיטה.
  5. השכונות החרדיות הנמצאות במרכז העיר כמו גאולה, בית ישראל, רוממה ועוד מבוקשות מאוד על ידי הצעירים החרדיים מהתפוצות בשל הקרבה אל מוסדות הלימוד החרדים. בשכונות אלו נפוצה התופעה של יחידות דיור ומחסנים ומקלטים רבים עוברים שיפוץ והופכים ליחידות מגורים ומניבים תשואה לא רעה.
  6. טלביה, רחביה והשכונה הגרמנית אלו שכונות יוקרתיות הנמצאות במרכז העיר. שכונות אלו  מהוות את המעוז של התושבים החילוניים והרבה אנשי אקדמיה המלמדים באוניברסיטה, רופאים העובדים בבתי החולים בעיר ואנשי עסקים גרים בשכונות אלו. בשכונות אלו רווחת התופעה של "דירות רפאים". אלו דירות שנקנו על יד תושבי חוץ, הם אינם מתגוררים בהם, אלא מגיעים לעיר לחופשה ורוב הזמן הן עומדות ריקות.
  7. שכונת נחלאות היא אחת השכונות המיוחדות ביותר בעיר. זוהי שכונה ישנה שעברה שיפוץ  ומזכירה במקצת את שכונת נווה צדק בתל אביב. דירות להשכרה בשכונת נחלאות מבוקשות על ידי אנשי תרבות ובוהמה שקבעו את משכנם בשכונה.

רוצה להשכיר דירה בירושלים, מערכת נדל"ן מרקט תעזור לך למצוא את הנכס הבא שלך!

תגובה אחת

  1. מחפשת דירה להשכרה עד מחיר 2500 כולל חשבונות מעדיפה באיזור נחלאות רחביה והסביבה לכך ותודה לעזורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים בנושא

השווה

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה