דירות למכירה בירושלים – 6 דברים שכדאי לדעת

דירות למכירה בירושלים – 6 דברים שכדאי לדעת

ירושלים עיר הבירה היא עיר גדולה, מודרנית ותוססת. זוהי עיר עם פעילויות תרבות מגוונות,  עם אזורי בילוי ופנאי, עם שווקים הומי אדם, עם מקומות היסטוריים ואתרים הקדושים לשלושת הדתות ורכבת קלה המאפשרת לנוע בקלות בין חלקי העיר השונים.

לעיר  יש צורת בנייה מיוחדת, את הבניינים מצפים באבן ירושלמית מיוחדת גם בשכונות היוקרה החדשות של העיר וגם בשכונות הישנות. מחירי הנדל"ן לא זולים בירושלים, ובשכונות המבוססות הם לא רחוקים ממחירי הנדל"ן של תל אביב. עתודות הקרקע של העיר אוזלות והבנייה בשכונות החדשות גוררת לעתים מחלוקות פוליטיות.

דירות למכירה בירושלים –  6 דברים שכדאי לדעת

בעשור האחרון ירושלים סבלה מהגירה שלילית של תושבים חילוניים. המצב הכלכלי הקשה, מחירי הדירות הגבוהים, המצב המדיני והפיגועים הרבים שחוותה העיר בשנות האינתיפאדה גרמו לזוגות צעירים ולמשפחות צעירות לעזוב את העיר. משפחות רבות שיפרו את תנאי המגורים ועברו לדירות גדולות יותר במקומות זולים יותר על יד ירושלים כמו צור הדסה, מבשרת ציון, בית שמש, מודיעין ועוד.

את הנדל"ן בירושלים מניעים מספר גורמים, הסטודנטים הרבים הלומדים בירושלים, זוגות צעירים חרדים המגיעים ללמוד בישיבות בעיר למספר שנים ויהודים תושבי חו"ל.

הסטודנטים הלומדים בירושלים והצעירים החרדים המגיעים ללמוד בישיבות מחפשים דירות להשכרה. משקיעי הנדל"ן זיהו את התופעה ורוכשים דירות באזורים המתאימים כדי להשכיר אותם לסטודנטים או לזוגות הצעירים. הזוגות החרדיים מחפשים דירות בשכונות החרדיות והסטודנטים שוכרים דירות באזורים הקרובים לאוניברסיטה או בשכונות במרכז העיר המבוקשות בין הצעירים.

תושבי חו"ל רוכשים דירות בשכונות המבוססות של העיר כמו רחביה, טלביה, קטמון, בקעה, ארנונה ועוד. מתווכי הנדל"ן מספרים כי מיד אחרי חגי תשרי עולה הביקוש לרכישת דירות על ידי תושבי חוץ ומסבירים זאת כי האורחים המגיעים לשהות בעיר בתקופת החגים מחליטים לוותר על השהות בבתי המלון ולרכוש לעצמם נכס בעיר.

נתוני הלמ"ס מדווחים כי בשנת 2017 נמכרו בעיר פחות דירות חדשות מקבלנים יחסית לשנים הקודמות, ועל אף הירידה ירושלים עדיין נמצאת במקום שלישי בארץ במספר הדירות החדשות שנמכרו בה.

רוב עתודות הקרקע של ירושלים הן במזרח העיר והבנייה באזורים אלו תלויה בהחלטות מדיניות של ממשלת ישראל. נכון להיום, עדין אין בנייה משמעותית בקרקעות אלו, ולכן תכניות פינוי בינוי בשכונות הישנות של ירושלים מתחילות לצבור תאוצה.

מחפשים דירה למכירה בירושלים? חפשו במערכת נדל"ן מרקט. באמצעות ממשק נוח לתפעול תוכלו לקבל את כל הנתונים שחשוב לדעת לפני שרוכשים דירה.

קרא עוד על ערים:

דירות למכירה בנס ציונה

דירות למכירה בתל אביב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים בנושא

השווה

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה