דירות למכירה בפתח תקווה – מה עדיף דירה מקבלן או דירה מיד שנייה?

דירות למכירה בפתח תקווה – מה עדיף דירה מקבלן או דירה מיד שנייה?

בשנים האחרונות העיר פתח תקווה רשמה שיאים ארציים באשר למכירה דירות. מזה כמה שנים שפתח תקווה עוברת תנופת בנייה משמעותית ושינוי בתדמית העיר. מעיר אפרורית, מנומנמת ושגרתית הפכה פתח תקווה לעיר המושכת זוגות צעירי רבים ומשפרי נדל"ן גם מהערים הסמוכות.

בעיר נבנו כבישים חדשים כמו כביש מכבית המחבר את לצפון פתח תקווה לקריית אונו וגבעת שמואל ואשר מקצר משמעותית את הדרך אל רמת גן ותל אביב, גם הרכבת הקלה אמורה לעבור בפתח תקווה ומתווכי נדל"ן בעיר טוענים שעם סיום סלילת הרכבת הקלה, הביקוש לדירות למכירה בפתח תקווה ירשמו שיא חדש.

בעיר יש שתי תחנות רכבת, תחנת קריית אריה ותחנת סגולה. בתחנות אלו עוברת הרכבת הפרברית בקו כפר סבא תל אביב ומשפרת את הנגישות לערי המרכז לתושבים הגרים בסמיכות שכונות אלו.


קראו עוד על דירות להשכרה בפתח תקווה


עדיף דירה חדשה מקבלן או דירה מיד שנייה?

הדירות מקבלן יקרות יותר מאשר דירות מיד שנייה. הנתונים של לשכת שמאי המקרקעין מצביעים על פער שבין חמישה עשר אחוז ועד לעשרים וחמישה אחוז בין דירות למכירה חדשות לדירות יד שנייה. אך חשוב להדגיש כי בשכונות מבוקשות מאוד בפתח תקווה כמו בכפר גנים ג' או בשכונת נווה עוז, מחירי הדירות הישנות לא זולים בהרבה ממחירי הדירות החדשות.

כאשר קונים דירה מקבלן אפשר לפרוס את התשלומים על פני תקופה ארוכה, לפעמים גם על פני מספר שנים. אומנם פריסת התשלומים נוחה, אך ברוב המקרים התשלומים צמודים למדד. מאחר ואנו לא יודעים מה יקרה למדד בשנים הבאות, קניית הדירה עלולה להיות הימור באשר למחיר הסופי של הדירה.

הדירות הישנות גדולות יותר מאשר הדירות החדשות. לא אחת המטרז' של דירות ישנות בנות שלושה חדרים עשוי להיות גדול יותר מאשר דירות חדשות בנות ארבעה חדרים.

כשאתם קונים דירה מקבלן אתם נהנים מאקססוריז מפנק, מלובי מפואר ומטופח, ממעליות בבניין, מחניה צמודה, מבניין יפה מבחינה חזותית ועוד. רכישת דירה חדשה היא רכישה של דירה מהניילון. אתם יכולים לעצב את הדירה בהתאם לחלומות שלכם, אתם יכולים להזיז קירות, להחליט על הסטנדרט של הדירה ולארגן את הדירה בדיוק בהתאם לצרכים שלכם.

דירות חדשות הן דירות בטוחות יותר. בבניינים החדשים יש מרחב מוגן, בכל דירה יש חדרי ביטחון והדירות עמידות בפני רעידות אדמה.

דירות מיד שנייה נמצאות תמיד בשכונות שבהן יש תשתיות נוחות של תחבורה, של מערכות חינוך ועוד בניגוד לדירות הנבנות בשכונות חדשות שבהן ייקח מספר שנים עד שהתשתיות יוקמו.


מחפשים דירת שותפים או דירות קוטג'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים בנושא

השווה

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה