דירות למכירה באשקלון
דירות למכירה

דירות למכירה באשקלון – מהם הגורמים המניעים את הנדל"ן בעיר

אשקלון היא אחת הערים המובילות במספר התחלות הבנייה בישראל. העיר עברה מהפך, ומעיר בעלת הגירה שלילית בשל מטחי הקסמים שהגיעו אליה מעזה, היא הפכה לעיר מבוקשת עיר שאליה מגיעים תושבים חדשים רבים המחפשים איכות חיים במחירי נדל"ן שפויים. העיר שוכנת על אחת מרצועות החוף היפות ביותר בישראל, מזג האוויר בה נוח ונעים, יש בה רכת ותחבורה ציבורית נוחה, יש בה מרכזי תרבות, קניונים, בארים, מסעדות וחיי מסחר שוקקים והיא אחת מערי החוף הפחות צפופות, קצת פחות משלושת אלפים לקילומטר מרובע.

קראו עוד על דירות להשכרה בנס ציונה

דירות למכירה באשקלון – מהם הגורמים המניעים את הנדל"ן בעיר

אשקלון נמצאת מבחינה גיאוגרפית במיקום מצוין. היא אומנם נמצאת בדרום, אך קשה לקרוא לה עיר דרומית והיא נחשבת לעיר הנמצאת במעגל הראשון של הפריפריה. אנשים רבים עובדים בתל אביב או במרכזי התעשייה הנמצאים במרכז הארץ וגרים באשקלון. בשל מחירי הדיור הנמוכים בצורה משמעותית מהמחירים במרכז הארץ, זוגות צעירים ומשפחות רבות מעדיפות לגור באשקלון ולעבוד במרכז.

אנשים רבים חולמים לגור קרוב לים בדירה עם נוף לים, אך בעוד שבתל אביב ואפילו באשדוד יש צורך בסכומי כסף גבוהים כדי לממש את החלום, מחירי הדירות הקרובים לים באשקלון נמוכים בהרבה ומושכים דיירים חדשים.

במשך כשש שנים הייתה אשקלון יעד לטילים שנורו לעבר העיר מרצועת עזה בתקופה זו סבלה העיר מהגירה שלילית ומחירי הדירות ירדו, אך משקיעי נדל"ן חכמים ראו בתקופה זו הזדמנות לרכישת נדל"ן במחיר אטרקטיבי. המשקיעים רכשו דירות בעיר וחיכו לתקופות טובות יותר שאכן הגיעו. כיום בשל השקט היחסי השורר בגבול הדרום, העיר חווה פריחה כלכלית ונדל"נית ואל העיר מגיעים תושבים חדשים רבים. גם היכולות של ארגוני הטרור שהתפתחו, לא נעים להגיד, תורמים לכך שהקסאמים מגיעים גם לתל אביב ולערי המרכז ולא רק לאשקלון.

גם תושבי חוץ אוהבים את אשקלון. רוב תושבי החוץ קונים דירות באשקלון בשכונות הנמצאות קרוב לחוף והם מגיעים אל העיר אחת לשנה לבלות בה את החופשה השנתית.

שכונת ברנע נמצאת באזור הצפוני והמתחדש של העיר. בשכונה נבנים בתים צמודי קרקע לצד בניינים רבי קומות. השכונה נמצאת במרחק קצר מהים, ויש בה פארקים גדולים ואיכות חיים. השכונה מושכת תושבים רבים מהערים הסמוכות  מראשון לציון, מאשדוד, מרחובות וגם ממרכז הארץ. גם העולים החדשים מצרפת אוהבים את השכונה בשל הקרבה אל הים ורוכשים בה דירות יוקרה או בתים פרטיים.

מחפשים דירת שותפים או דירות קוטג'

אולי גם תאהב...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *